Jak uwierzyć w siebie w schizofrenii?

Jak uwierzyć w siebie w schizofrenii? No jak?

Na pewno schizofrenia wpływa na Twoje życie i na to, jak sobie radzisz ze swoim rozwojem. Osoby ze schizofrenią często doświadczają objawów, takich jak omamy, urojenia, zaburzenia mowy i dezorganizacja myślenia. Jak możesz odzyskać wiarę w siebie? Jak możesz prowadzić dobre życie z chorobą? Jak możesz wzmocnić swoją samoocenę? Jak możesz poczuć się ważnym? Jak budujesz swoją wiarę w siebie? Wiara w siebie daje Ci możliwość na radzenie sobie z nowymi wyzwaniami w chorobie. Czy warto podjąć ryzyko rozwoju w schizofrenii? Czy to pomoże w Twoim samopoczucie? 

Jak uwierzyć w siebie w schizofrenii?

Warto zaakceptować swoją chorobę. To, że ją masz i musisz z nią walczyć! Każdy ma swoje wady i zalety, które trzeba zmieniać na lepsze! Musisz ogarnąć, że warto dbać o swoje zdrowie psychiczne rozwijać się każdego dnia. Szanuj siebie i to, że zachorowałeś. Nie oceniaj się surowo, gdy nie masz siły do pracy.  Skup się na swoich mocnych stronach i poczuciu, że jesteś wartościowy! Na pewno masz pasje, które możesz wykorzystać w procesie lepszego samopoczucia. Warto ustalić sobie mocne cele, które Cię zmotywują do zmian. Będziesz z czasem działał coraz więcej i miał wyniki. Wiem, że zajmie Ci to dużo dłużej, niż zdrowej osobie, ale nie poddawaj się! 

U mnie zmiany są bardzo ciężkie i codziennie walczę o to, by akceptować zmiany w życiu. Bardzo ciężko w chorobie psychicznej, akceptować zmiany… to, że trzeba coś zrobić inaczej, czy zaakceptować zmiany w środowisku. Zmiany będą… czy to w chorobie, czy w życiu i trzeba je akceptować! Pamiętaj, że zawsze jest wybór i możesz podjąć lepszą decyzję! Nie można się krytykować za to, że są zmiany. One będą i trzeba je tylko zrozumieć! Nie wiń się za to, że boisz się zmian. To normalne, że boimy się nieznanego! 

Na pewno warto otaczać się dobrymi ludźmi, którzy Cię wspierają. To pomaga w uwierzeniu w swoje możliwości. Rodzina i przyjaciele powinni Cię wspierać! Akceptować Twoje zmiany myślenia, czy postrzeganie choroby. Każdy chory psychicznie, powinien mieć odpowiednią opiekę! Rozmowa z bliskimi i rady od nich mogą być często innym spojrzeniem na wiarę w swoje możliwości. Warto spotykać się z bliskimi i nie izolować się tak bardzo (choć wiem, jakie to trudne). 

Może masz możliwość terapii? Może to pomoże Ci uwierzyć w siebie? Terapia może pomóc Ci w znalezieniu negatywnych przekonań i myśli o sobie. Możesz wiele rzeczy zmodyfikować w swoim życiu, ale to wymaga czasu i zrozumienia siebie i swojej choroby. Na pewno trzeba budować pewność siebie i wiarę w to, że można coś zmienić! Jeżeli do tego dodasz opiekę psychiatrów, to możesz zmienić naprawdę wiele w swoim życiu! To ustabilizuje Twój stan i będziesz mieć więcej energii i chęci do pracy nad sobą! Choroba to wyzwanie, ale musisz wiedzieć, że to nie Twoja wina! To choroba mózgu, z którą trzeba walczyć! 

Im więcej wiesz o swojej chorobie psychicznej, tym lepiej! Zrozum swoje zaburzenie i to, jak działa choroba! Jak Twoje choroba wpływa na życie? Jak możesz zaakceptować to, że chorujesz? Warto też edukować rodzinę, by jak najwięcej wiedzieli o chorobie! To na pewno poprawi Twoje funkcjonowanie! Musisz wiedzieć dużo o schizofrenii! Możesz rozmawiać z lekarzami czy psychologami, by lepiej poznać swoje zaburzenia! Jest wiele książek czy blogów na ten temat, więc jest co czytać! 

Warto dbać o rutynę i o to, by rozwijać swoje pasje każdego dnia. To pomoże Ci zrozumieć, że warto się rozwijać, mimo choroby i tego, że zmagasz się z zaburzeniami psychicznymi. Musisz zacząć mieć poczucie, że coś zmieniasz w swoim życiu. Na pewno trzeba być otwartym na nowości. Na nowe pasje i zainteresowania. Masz na pewno dużo czasu, więc dobrze go wykorzystaj! Dbaj o siebie! 

Wiara w siebie, jest bardzo ważna w schizofrenii. Jednak trzeba być cierpliwym, by okiełznać swoją chorobę. Możesz mieć bogate życie z chorobą, ale wymaga to dużo samozaparcia i rozwijania umiejętności. Pamiętaj, że jesteś unikalny i że masz wiele do zrobienia na tym świecie! Znajdź pasję, które są dla Ciebie i ważne! 

Dodaj komentarz