Jak planowanie dnia wpływa na samopoczucie?

Jak planowanie dnia wpływa na samopoczucie?

Jak planowanie dnia wpływa na samopoczucie?

Wiesz, że planowanie dnia jest bardzo ważne w schizofrenii? Nie możesz działać bez obranego celu. To Ty powinieneś być sterownikiem na morzu choroby! Planowanie to narzędzie, które pozwala nam przejąć kontrolę nad życiem! 

Jak planowanie dnia wpływa na samopoczucie?

Życie bez planu jest bardzo chaotyczne i pełne przeszkód… Planowanie dnia powoduje, że czujesz kontrolę nad życiem i masz lepsze samopoczucie. Dla zdrowej osoby, planowanie dnia, jest bardzo ważne! Dla osoby chorej psychicznie tym bardziej! Dzięki planowaniu czujesz, że masz kontrolę nad dniem i wiesz, jakie czynności do Ciebie należą. Nie czujesz takiego chaosu w ciągu dnia. Nie musisz mieć dużego planu, ale z każdym tygodniem, zwiększaj ilość pracy, potrzebną do lepszego samopoczucia i kontroli. 

Dzięki planowaniu czujesz mniej stresu. Ja, planując dzień, czuje, że mam kontrolę nad czymś i że mam możliwości na rozwój. Dzięki planowaniu mam mniejszy stres i czuje się bezpiecznie. Dzięki planowaniu dnia mam równowagę, bo wiem, co do mnie należy każdego dnia. Czuje się dobrze, gdy osiągnę cel danego dnia i mam poczucie, że dobrze wykorzystuje czas. Rozwiązywanie codziennych problemów sprawia, że wracam do lepszego funkcjonowania. 

Trzeba szukać w swoim życiu nowości i organizować sobie czas, by lepiej funkcjonować. W pracy przyda Ci się to, że tworzysz jakościową pracę i jesteś terminowy. Dzięki planowaniu masz coraz lepsze wyniki w pracy i możesz zacząć myśleć nad tym, by zwiększać ilość zadań w ciągu dnia. Każde zadanie ma mieć swoje miejsce w ciągu dnia i nie dajesz się zaskoczyć temu, że gorzej się czujesz. Na pewno trzeba dostosować planowanie do choroby. To nie jest łatwe i wiem, jak u mnie to działa, jak ciężko jest osiągnąć sukces w danej dziedzinie. Ale nie można dać się zaskoczyć chorobie i spowodować to, że marnujesz czas, jaki możesz przeznaczyć na rozwój. 

Na pewno, planowanie redukuje stres. Dzięki planom możesz osiągnąć sukces, choć nie przyjdzie on sam… Dzięki temu, że działasz, nie czujesz tak objawów choroby. Unikasz myśli natrętnych i emocji, które wpływają na Twoje wyniki. Masz lepszy nastój i czujesz, że możesz osiągnąć cele. Na pewno nie będzie Ci łatwo, ale nie ma co się poddawać. Dzięki działaniom przybliżasz się do swoich celów. Dzięki swojej pracy cele stają się coraz bliższe i masz większą pewność siebie. Z czasem będziesz wchodził na coraz wyższy poziom! Ale to wymaga działania, a nie użalania się nad sobą. Nad motywacją, trzeba bardzo dużo pracować. Trzeba monitorować swoje postępy! 

Musisz robić to, co ma znaczenie. Nie możesz sobie planować byle jak. Ustal priorytety i to, co w danym dniu jest najważniejsze. Zobacz na starcie, co zajmuje Ci najwięcej czasu. Dostosuje plan do obecnego stanu i do tego, co jesteś w stanie osiągnąć. Musisz mieć czas na pracę, obowiazki jak i odpoczynek. To bardzo ważne w chorobie psychicznej. Musisz utrzymać równowagę! Nie możesz też planować zbyt szczegółowo. Musisz być elastyczny i dopasować się do obecnego stanu motywacji i choroby.

Dbaj o rutynę i o to, by każdy dzień był dla Ciebie dniem bliższym sukcesu! Każdy dzień powinien być uporządkowany. Trzeba być świadom choroby i tego, jakie masz ograniczenia. Planowanie bardzo wpływa na to, jak się czujesz, gdy chorujesz na jakąkolwiek chorobę psychiczną. Na pewno to buduje pewność siebie i motywację do wyzdrowienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top