Jakie życie chcesz mieć w chorobie psychicznej? Zastanów się!
Na pewno każda choroba psychiczna wpływa na życie chorego. Wpływa na życie codzienne i funkcjonowanie w społeczeństwie. Na pewno bardzo ciężko jest chorować na depresję czy schizofrenię, ale nie można się poddawać! Dzięki odpowiednim narzędziom możesz się rozwinąć! Jakie Ty chcesz mieć życie? Życie z chorobą psychiczną, to podróż przez nieznane drogi, pełne pułapek i trudnych rozwiązań. Dzięki odpowiednim narzędziom możesz sobie wytyczyć drogę do celu i sukcesu!
Jakie życie chcesz mieć w chorobie psychicznej?
Mimo choroby da się prowadzić normalne życie. Można prowadzić dobre i wyjątkowe życie. Na pewno trzeba sobie radzić z objawami choroby psychicznej. Leki i terapia może Ci pomóc w osiąganiu sukcesów. Musisz dopasować życie do choroby. Zmienić życie, by mimo przeszkód działać i rozwijać zainteresowania. Jeżeli masz wsparcie rodziny, to masz wielki dar, który trzeba szanować. Na pewno to wyzwanie, gdy boimy się ludzi i ich zachowania… Zrozumienie choroby i samego siebie jest kluczowe! Ile wiesz o swojej chorobie? Kiedy wiesz, że potrzebujesz pomocy? Jak sobie poradzisz ze swoimi objawami w gorszych chwilach? Zastanów się, co pomoże Ci w wyzdrowieniu? Jakie masz pasje i zainteresowania?
Wysypianie się i rozwijanie też jest ważne. Warto dbać o sen i zdrowe odżywanie. Warto poprzez spacery czy próbowanie nowych rzeczy, rozwijać się w chorobie. Pokaż, że mimo choroby, można wiele zmienić! Choroby psychiczne, to coś, czego ludzie się boją… Ale trzeba uświadamiać ludzi co do chorowania! Pokazać, że mimo przeszkód, można coś poprawić w swoim życiu. Określ swój cel i zacznij się rozwijać. Stwórz odpowiedni plan działania i roboty. Nic samo się w Twoim życiu nie zmieni, jeśli się za siebie nie zabierzesz! Podziel cel na mniejsze kawałki, aby one nie przytłaczały. Zacznij od fundamentów Twojego rozwoju i potem buduj kolejne ściany! Dlaczego dążysz do danego celu? Jaki sukces masz przed sobą?
Na starcie, musisz sobie poradzić z objawami. Współpraca z lekarzem i psychologiem, jeśli jest konieczność! Warto próbować leków, które nie będą otumaniać i blokować Twojego rozwoju. Terapia też może Ci pomóc w zrozumieniu choroby, ale to już od Ciebie i psychiatry zależy, czy warto na nią iść. Na pewno trzeba próbować wszystkiego, co polepszy samopoczucie.
Warto mieć wsparcie rodziny w chorobie. Bez tego bardzo trudno jest dążyć do lepszego zdrowia. Nie bój się mówić o swoich objawach. Powiedz, co w danym czasie czujesz. Pokaż, co przechodzisz i jak inni mogą Ci pomóc.
Najgorsza jest chyba w chorowaniu, jest stygmatyzacja. Ludzie nie ogarniają, co to jest choroba psychiczna, póki sami nie zachorują lub nie zachoruje ktoś z rodziny. To wielki cios dla całego otoczenia chorego. Nie możesz pozostać sam z chorobą! Warto edukować otoczenie, co to jest chorobą i jak sobie możesz z nią radzić. Pokaż innym, jak mogą Ci pomóc i rozwinąć w polepszaniu zdrowia.
Znajdź odpowiedni cel w życiu i dąż do niego. Nie musi być to tylko wyzdrowienie. Możesz mieć różne pasje i się w nich rozwijać. Jeżeli masz dużo wolnego czasu, to warto go wykorzystać! Co jest dla Ciebie ważne w życiu i do czego dążysz? Co daje Ci sens istnienia? Jakie kolejne kroki masz do osiągnięcia? W czym chcesz się wykazać i co chcesz poprawić w swoim funkcjonowaniu z chorobą?
Na pewno, życie z chorobą to ogromna walka ze sobą. Jednak możesz prowadzić dobre i wartościowe życie. Jak chcesz sobie radzić z objawami i w czym chcesz rozwinąć zainteresowania? Dbaj o dobre relacje i edukuj innych!